صدراعظم آلمان امروز در رأس یک هیأت بلندپایه صنعتی در شهر جده با ولیعهد عربستان دیدار کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان امروز شنبه پس از ورود به شهر جده واقع در عربستان سعودی از سوی «خالد بن فیصل آل سعود» (Khalid bin Faisal Al Saud) فرماندار مکه مورد استقبال قرار گرفت.
صدراعظم آلمان در رأس یک هیأت بلندپایه صنعتی سپس با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در شهر جده دیدار و گفتگو کرد.
سفر «اولاف شولتز» به عربستان سعودی، امارات و قطر به مدت ۲ روز به طول خواهد انجامید.
وی قرار است در جریان این سفر، قراردادهایی را در زمینه انرژی و مقابله با بحران گاز اروپا با کشورهای عربی منطقه منعقد کند.
شولتز به همراه هیأتی از نمایندگان بخش‌ های اقتصادی از جمله انرژی، این سفر دو روزه آغاز کرده است و قرار است پس از عربستان سعودی عازم امارات و سپس قطر شود.
این در حالیست که مقامات آلمان چندی پیش در خصوص وخامت بحرانی گازی در این کشور در آینده هشدار دادند.
تنظیم کننده شبکه گازی آلمان در پی قطع جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ روسیه اعلام کرده بود که وضعیت عرضه گاز آلمان در حال حاضر تضمین شده است، اما وضعیت بحرانی است و نمی توان احتمال وخامت بیشتر را رد کرد.
در حالیکه روسیه ضرب الاجل خود برای از سرگیری جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم را به دلیل کشف نشستی لغو کرد، تنظیم کننده شبکه گازی آلمان در گزارش روزانه خود از وضعیت گاز این کشور مدعی شد نقایص عنوان شده از سوی روسیه، دلیل فنی برای توقف عملیات انتقال گاز به آلمان نیست.
شرکت گاز پروم روسیه چند هفته پیش اعلام کرده بود در پی بروز نشتی در خط لوله نورد استریم یک، صادرات گاز از طریق این خط که اصلی ترین خط لوله انتقال گاز به اروپاست، به این قاره به صورت کامل قطع شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari