وزارت خارجه فلسطین امروز (سه شنبه) نسبت به خطرات ناشی از یهودی سازی تدریجی و مستمر مسجدالاقصی هشدار داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از فلسطین الیوم، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، هدف از افزایش دفعات انجام نیایش و آیین تلمودی در داخل مسجدالاقصی نهادینه کردن محتوای یهودی سازی است. این دقیقا همان چیزی است که ادعای مقامات اشغالگر و پلیس آن رژیم را رد می کند که با هدف گمراه سازی افکار عمومی و قانونی کردن تجاوزهای مستمر رژیم صهیونیستی به قدس و مقدسات آن، نام هجوم برای یهودی سازی را زیارت می گذارند.
وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد، تبدیل قدس و اطراف مسجدالاقصی به پادگان نظامی شبیه به اشغال مجدد شهر قدس و شهر قدیمی آن است.
این وزارتخانه اعلام کرد، اعمال محدودیت‌ها در مورد تردد شهروندان فلسطینی و تعیین سن گروه‌هایی که اجازه ورود به مسجد و اقامه نماز در آن را دارند، تجاوز آشکار به احساسات میلیون‌ها مسلمان و نیز حمله آشکار به اختیارات اداره اوقاف اسلامی و حق قانونی و مشروع آن برای نظارت بر سازماندهی حرکت نمازگزاران است.
وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد، نیروهای اشغالگر هر روز در برابر چشم جهانیان به مسجدالاقصی و اطراف آن یورش برده و نمازگزاران، اعم از کودکان، زنان و سالمندان را مجازات می کنند.
این وزارتخانه دولت رژیم صهیونیستی را مسئول کامل و مستقیم نتایج یورش های مستمر خود به مسجدالاقصی و پیامدهای آن بر درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی دانست.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari