وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز از ارائه بسته جدید ۱.۱ میلیارد دلاری کمک نظامی این کشور به اوکراین خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری فرانسه هم اکنون با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود از تخصیص بسته جدید «کمک نظامی» آمریکا به اوکراین به مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار خبر داد.
توئیت خبرگزاری فرانسه در این خصوص به نقل از بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) رسانه ای شده است.
ارائه بسته جدید ۱.۱ میلیارد دلاری کمک نظامی آمریکا به اوکراین
پیشتر اعلام شده بود که در ادامه جنگ افروزی‌ های آمریکا در اوکراین، این کشور یک بسته تسلیحاتی دیگر را راهی کی یف می‌ کند.
مقامات آمریکایی آگاه از موضوع دیروز اعلام کرده بودند که دولت واشنگتن در حال آماده‌ سازی بسته تسلیحاتی ۱.۱ میلیارد دلاری برای ارسال به اوکراین است، بسته‌ ای که به گفته منابع مطلع قرار بود به زودی اعلام شود.
در همین ارتباط، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا دوشنبه هفته جاری از ارائه کمک امنیتی جدید به اوکراین از سوی واشنگتن خبر داده بود.
در بیانیه صادره در وبگاه وزارت خارجه آمریکا به نقل از وزیر خارجه این کشور آمده بود که مبلغ ۴۵۷.۵ میلیون دلار به عنوان «کمک امنیتی غیرنظامی» به کی یف ارائه می شد.
در همین ارتباط، کاخ سفید پیشتر اعلام کرد که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از کنگره درخواست کرده تا بیش از ۹ میلیارد دلار برای کمک‌های بیشتر به اوکراین اختصاص دهد. «کارین ژان پیر»، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که این کمک ها در ۲ بخش ۴.۵ میلیارد دلاری برای تقویت توانایی‌ ها و تجهیزات دفاعی و بخش دیگر برای تقویت توان اقتصادی اوکراین پرداخت می‌ شود.
از زمان روی کار آمدن بایدن در کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱، آمریکا بیش از ۱۵.۲ میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است که اکثریت قریب به اتفاق این کمک ها با آغاز درگیری ها در اوکراین تخصیص داده شده است.
بزرگنمایی درگیری ها در اوکراین و رساندن آن به حد رویارویی نظامی و ایدئولوژیک دو جبهه شرق و غرب، سیاستمداران غربی را وادار ساخته تا از هرچه دارند برای پیروزی در این جنگ بهره بگیرند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari