رئیس پارلمان عراق از گروه های سیاسی این کشور خواست برای یافتن راه حلی جهت برون رفت از بحران سیاسی کنونی در عراق بر سر یک میز بنشینند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق از گروه های سیاسی این کشور خواست برای یافتن راه حلی جهت برون رفت از بحران سیاسی کنونی در عراق بر سر یک میز بنشینند.
بر همین اساس دفتر اطلاع رسانی ریاست پارلمان عراق در بیانیه ای اعلام کرد که الحلبوسی در جریان جلسه امروز پارلمان بر ضرورت ایجاد راه حل برای بحران فعلی عراق و تلاش نمایندگان در این زمینه تاکید کرده و از گروه های سیاسی خواسته است که بر سر یک بنشینند.
بر اساس این بیانیه، الحلبوسی بر ضرورت دستیابی به راه حل همه جانبه و مسئولیت پذیری همه طرف ها تاکید کرد و گفت: موضوع جلسات ما ملت عراق است و به همین علت باید نماینده همه ملت باشیم.
الحلبوسی همچنین از کمیسیون های پارلمان عراق خواستار از سرگیری فعالیت هایشان و میزبانی از وزرای دولت پیشبرد امور شد.
گفتنی است، پارلمان عراق امروز چهارشنبه جلسه ای به ریاست شاخوان عبدالله معاون دوم رئیس پارلمان عراق داشت، در این جلسه اکثریت نمایندگان پارلمان عراق با استعفای محمد الحلبوسی مخالفت کردند. جلسه امروز پارلمان عراق پس از حدود دو ماه برگزار شد و به رای گیری برای استعفای محمد الحلبوسی و تعیین نائب رئیس اول پارلمان اختصاص داشت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari