کویتی ها فردا ۲۹ سپتامبر جاری برای انتخابات نمایندگان مجلس امت این کشور به پای صندوق های رای می روند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، رای دهندگان کویتی فردا پنج شنبه برای انتخاب اعضای جدید مجلس امت این کشور پای صندوق های رای می روند.
بر همین اساس امروزچهارشنبه کویت وارد مرحله سکوت انتخاباتی شد و فعالیت تبلیغاتی نامزدها و رسانه ها ممنوع شد.
 ۷۹۵ هزار و ۹۲۰ نفر در این انتخابات حق رای دارند.تعداد مردان واجد شرایط ۳۳۸ هزار و ۱۰۷ نفر و تعداد بانوان واجد شرایط ۴۰۷ هزار و ۸۱۳ نفر است.
۳۱۳ نامزد برای تصاحب کرسی های پارلمان با یکدیگر به رقابت می پردازند.
برخی از گروه های مخالف به تحریم خود پس از تعهد حاکمان سلطنتی این کشور نفت خیز به عدم مداخله در پارلمان پایان خواهند داد. این انتخابات، ششمین رای‌گیری در ۱۰ سال گذشته است که از وجود بحران های سیاسی مکرر در تنها کشور عربی خلیج فارس با پارلمانی کاملا منتخب حکایت دارد.
این انتخابات پس از آن برگزار می شود که شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح، ولیعهد، انحلال پارلمان را در ماه ژوئن پس از اختلافات بین قانونگذاران و دولت اعلام کرد؛ چهارمین پارلمانی که در دو سال گذشته تشکیل شده بود.
زمانی که شیخ مشعل مجلس را منحل کرد، وعده داد هیچ دخالتی از سوی مقامات در انتخابات یا مجلس جدید صورت نگیرد.
ولیعهد کویت در این خصوص گفت: ما در انتخاب نمایندگان مردم دخالت نخواهیم کرد و همچنین در انتخاب رئیس مجلس شورای ملی آینده یا کمیته های آن دخالتی نخواهیم داشت.  مجلس ارباب تصمیمات خود خواهد بود و ما از جناحی به نفع جناح دیگر حمایت نخواهیم کرد. ما از همه فاصله خواهیم گرفت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari