صد هزار نمازگزار فلسطینی در نخستین جمعه ماه مبارک رمضان در مسجد الاقصی نماز خواندند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الحدث، صد هزار تن از نمازگزاران فلسطینی در نخستین جمعه از ماه مبارک رمضان با حضور در مسجد الاقصی نماز جمعه را اقامت کردند.
بر اساس این گزارش، هزاران تن از فلسطینی‌های ساکن قدس اشغالی و استان‌های مختلف کرانه باختری از نخستین ساعات صبح امروز برای اقامه نماز نخستین جمعه ماه مبارک رمضان خود را به صحن‌های مسجد الاقصی رساندند.
این در حالیست که نظامیان صهیونیست از صبح امروز اقدامات امنیتی خود را برای ممانعت از حضور نمازگزاران فلسطینی در نزدیکی مسجد الاقصی تشدید کردند.
این نظامیان هم چنین خیابان‌ها و مسیرهای اصلی منتهی به مسجد الاقصی را با موانع آهنی بستند.
پیش از این، «محمد حسین» مفتی قدس اشغالی اعلام کرده بود که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و مقدسات اسلامی به صورت روزانه تکرار شده و در حال افزایش است.
وی افزود: این تجاوزات با وجود آغاز ماه مبارک رمضان شدت گرفته است به طوری که اقدامات امنیتی علیه نمازگزاران فلسطینی که قصد ورود به مسجد الاقصی را دارند شدیدتر شده است.
حسین ادامه داد: صهیونیست‌ها به بهانه‌های مختلف از جمله سن نمازگزاران یا تفتیش پی در پی آنها مانع ورود فلسطینی‌ها به مسجد الاقصی می‌شوند. تل آویو به تعهدات خود در نشست شرم الشیخ عمل نمی‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari