جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قتل یک کودک مسلمان در کشورش را که به گفته پلیس با جنگ اسرائیل و حماس در ارتباط بوده است، به شدت محکوم کرد. فرد مظنون به قتل یک کودک شش ساله مسلمان در آمریکا هنگام حمله به منزل این خانواده فلسطینی گفته بود: «شما مسلمانانید و باید بمیرید.»

آگهی

آقای بایدن این قتل را که توسط مردی ۷۱ ساله و با ضربات چاقو در ایالت ایلینویز صورت گرفته «هولناک و نفرت‌انگیز» خواند و محکوم کرد.

این کودک شش ساله فلسطینی روز شنبه به همراه مادرش در ایالت ایلینویز آمریکا با چاقو مورد حمله قرار گرفت و سپس در بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان باخت.

در بیانیه پلیس شهرستان ویل کانتی واقع در ایلینویز، این حمله «شنیع» توصیف شده و آمده است که انتظار می‌رود مادرِ کودک که او نیز ضرباتی را متحمل شده بود، زنده بماند.

در این بیانیه تصریح شده است: «بازرسان به این باور رسیده‌اند که دو قربانی حادثه خشونت‌آمیز ایلینویز به دلیل مسلمان بودن و نیز در ارتباط با درگیری‌های جاری در خاورمیانه که اسرائیل و حماس در آن مشارکت دارند، هدف حمله فرد مظنون قرار گرفته‌اند.»

به گفته پلیس ایلینویز، حمله به این مادر و کودک مسلمان در مکانی واقع در حدود ۶۴ کیلومتری غرب شیکاگو صورت گرفته است.

در همین راستا، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در بیانیه‌ای ضمن تایید این نکته که دو فرد مورد حمله قرار گرفته مادر و فرزند بوده‌اند، تاکید کرد: «این خانواده مسلمان فلسطینی در پی آنچه همه ما به دنبالش هستیم یعنی پناهی برای زندگی و صلح به ایالات متحده آمده بوده‌‌اند.»

رئیس جمهوری آمریکا سپس افزود: این اقدام هولناک و نفرت‌انگیز در آمریکا جایی ندارد و با اصول و ارزش‌های اساسی ما در زمینه آزادی و اعتقادات مذهبی در تضاد است.

به گفته کلانتر ویل کانتی، مادر کودک همزمان با حمله جوزف زوبا، مهاجم ۷۱ ساله، ضمن مقابله با او، با فوریت‌های پلیس تماس گرفت و حادثه را گزارش کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در هنگام کالبد شکافی، یک چاقوی نظامی دندانه دار با تیغه ۱۵ سانتی‌متری از شکم کودک خارج شده است.

پلیس هنگام ورود به محل حادثه، جوزف زوبا، فرد مظنون را در ورودی خانه‌ای که حمله مقابل آن انجام شده بود دستگیر و به دلیل زخمی که روی پیشانی‌اش مشاهده می‌شد، به بیمارستان منتقل کرد.

مهاجم که به قتل و ارتکاب دو مورد جرم ناشی از نفرت متهم است در این حمله با چاقو ضربات متعددی به قفسه سینه، تنه و اندام فوقانی مادر و کودک مسلمان وارد کرده است.

رئیس دفتر «شورای روابط آمریکایی-اسلامی» در شیکاگو به خبرنگاران گفت که ضارب در خانه قربانیان را زده و ابتدا سعی کرده بود مادر کودک را خفه کند؛ وی هنگام حمله به این زن گفته بود: «شما مسلمانانید و باید بمیرید.»

تقابل نظامی اسرائیل و حماس تاکنون هزاران کشته از هر دو سو، عمدتا در میان غیرنظامیان به جا گذاشته و با واکنش‌های گسترده بین‌المللی همراه بوده است.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید


source

توسط jahankhabari