نسخه GR اسپرت مدل 2024 تویوتا هایلوکس از راه رسید. هایلوکس جی آر اسپرت جدید با افزایش ارتفاع، بهبود آیرودینامیک و امکانات تازه دیگر همراه است.

بر اساس جدیدترین اخبار خودرو، تویوتا که اوایل سال 2022 اولین نسخه جی آر اسپرت هایلوکس در بریتانیا را عرضه کرده بود، از نسخه دوم مدل 2024 هایلوکس جی آر اسپرت رونمایی کرد. این نسخه ویژگی‌های ظاهری و اجزای مکانیکی جدیدی را به‌همراه دارد، اما بر خلاف نسخه‌های GR یا GRMN خروجی آن افزایش پیدا نکرده است. در ادامه بیشتر به جزئیات این پیکاپ ژاپنی می‌پردازیم.

مشخصات و امکانات تویوتا هایلوکس GR اسپرت جدید

نمای جلو تویوتا هایلوکس GR اسپرت مدل 2024

اول از همه، هایلوکس GR اسپرت مدل 2024 در زمینه نمای بیرونی از المان‌های جدیدی برخوردار شده است که آن را نسبت به بقیه نسخه‌ها متمایز می‌کند. جلوپنجره مشکی مشبک، تریم‌های تیره در قسمت‌های مختلف و کالیپرهای قرمز ترمز برخی از این المان‌ها هستند. داخل کابین هم همچنان تریم مشکی و قرمز با لوگو GR روی پشت سری‌ها به چشم می‌خورد. یک نمایشگر لمسی 8 اینچی هم برای سیستم مولتی‌مدیا به‌صورت استاندارد در اختیار خریداران گذاشته شده است که از امکاناتی مثل مسیریابی داخلی و پشتیبانی سیمی و بی‌سیم از اپل کارپلی و پشتیبانی سیمی از اندروید اوتو بهره می‌برد.

نمای کناری تویوتا هایلوکس GR اسپرت مدل 2024

هایلوکس جی آر اسپرت جدید مثل نسخه قبلی فقط در یک نسخه دو کابینه عرضه می‌شود. به‌واسطه کیت لیفت تعلیق، فاصله این پیکاپ نسبت به سطح زمین تا 20 میلی‌متر افزایش پیدا کرده و فاصله دو چرخ محورهای جلو و عقب آن به ترتیب 140 و 150 میلی‌متر بیشتر شده است. همچنین زاویه ورود که به‌همراه زاویه خروج در آفرودینگ نقش مهمی دارد، از 29 به 30 درجه رسیده است. بنا به تصمیم تویوتا رینگ‌های سَبُکِ 17 اینچی با تایرهای همه‌جارو (All-terrain) هم زیر هایلوکس GR Sport قرار گرفته‌اند.

نمای عقب تویوتا هایلوکس GR اسپرت مدل 2024

جهت بازخورد بهتر در زمین‌های ناهموار، کمک‌فنرهای مونوتیوب برای هایلوکس جی آر اسپرت در نظر گرفته شده است. ترمزهای دیسکی بزرگ‌تر در ناحیه جلو تعبیه شده و در ناحیه عقب هم ترمزهای دیسکی جای ترمزهای کاسه‌ایِ نسخه‌های پایین‌رده‌تر را گرفته‌اند. حتی به‌گفته تویوتا، بازنگری طراحی قسمت‌های ناحیه جلو از جمله سپر برای جریان هوا و همچنین پیاده‌سازی میله و کاور اتاق، بهبود آیرودینامیکی این پیکاپ را به دنبال داشته‌اند.

زیر کاپوت تویوتا هایلوکس GR اسپرت 2024 کماکان همان موتور دیزل 2.8 لیتری توربوشارژ سابق قرار دارد که می‌تواند 201 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. نیروی محرکه این موتور توربودیزل به‌وسیله یک گیربکس اتوماتیک 6 سرعته به چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند. البته در برخی از مناطق، نسخه‌ای قدرتمندتر از جی آر اسپرت عرضه می‌شود که توان تولید قدرت 221 اسب بخار و گشتاور 550 نیوتن‌متر را دارد.

نسخه جی آر اسپرت جدید پیکاپ Hilux از اوایل سال آینده میلادی به فروش گذاشته می‌شود تا نهایتاً در تاریخ دیرتری در سال 2024 اولین دستگاه‌های آن به خریداران تحویل داده شود. نظر شما کاربران گجت نیوز درباره تویوتا هایلوکس GR اسپرت 2024 چیست؟

source

توسط