سم نیل که بیشتر برای بازی در نقش آلن گرانت در مجموعه «پارک ژوراسیک» شناخته می‌شود، ماه مارس فاش کرد که به دلیل سرطان خون مرحله سوم تحت درمان است.

وی در مصاحبه جدیدی با استرالیا استوری، فاش کرد که به کمک یک داروی ضد سرطان نادر که هر ۲ هفته یک‌بار نیاز به تزریق دارد، ۱۲ ماه در حال بهبودی بود؛ اما حالا پزشکان به او اطلاع داده‌اند که این داروی ضد سرطان پس از مدتی اثربخشی خود را از دست می‌دهد.

بازیگر «پارک ژوراسیک» در مورد بیماری خود به نشریه گفت: می‌دانم به سرطان مبتلا شده‌ام، اما خارج از کنترل من است و به همین دلیل درگیر آن نمی‌شوم.

نیل ابتدا به مدت ۳ ماه شیمی‌درمانی شد، اما درمان نتیجه‌بخش نبود. پس از آن پزشک معالج وی از یک داروی ضد سرطان نادر استفاده کرد که به گفته نیل هرچند واکنش بدنش به تزریق‌های دوهفته یک‌بار بسیار تلخ و افسرده کننده است… اما او را زنده نگه می‌دارد.

وی در مورد خبر پزشکش مبنی بر اینکه این درمان تا همیشه اثر نمی‌بخشد گفت: برای آن آماده هستم. این بازیگر گفت که از مرگ نمی‌ترسد، اما فکر کناره‌گیری از بازیگری او را پر از وحشت می‌کند.

در مصاحبه با گاردین هم نیل گفته بود: از مردن نمی‌ترسم، اما آزارم می‌دهد، چون واقعاً دلم می‌خواست یک یا ۲ دهه دیگر باشم، می‌دانی؟ نوه‌های کوچک دوست داشتنی‌ام را دارم و می‌خواهم ببینم آنها بزرگ می‌شوند. این درختان زیتون و سرو، می‌خواهم باشم تا همه را به ثمر نشسته ببینم… اما درمورد مرگ؛ اهمیتی نمی‌دهم.

وی نقش آلن گرانت را بار دیگر در فیلم «قلمروی دنیای ژوراسیک» بازی کرده است که سال پیش بیش از یک میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروخت. لورا درن و جف گلدبلوم، بازیگران اصلی «دنیای ژوراسیک» هم در این فیلم بازی کردند.

سم نیل بازیگر، تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون نیوزیلندی است. او در دانشگاه کنتربری در رشته ادبیات انگلیسی درست خواند و پس از فارغ‌التحصیلی با بازیگران نیوزیلندی شروع به همکاری کرد و به فیلمنامه‌نویسی، تدوین و کارگردانی پرداخت.

این بازیگر ۷۶ ساله برای بازی در فیلم «پارک ژوراسیک» اسپیلبرگ و فیلم «پیانو» جین کمپیون شهرتی جهانی کسب کرد. وی برای حضور در مینی‌سریال «مریلین» نامزد گلدن گلوب و جایزه امی شد و نامزدی گلدن گلوب را برای بازی در «یک نفر در برابر باد» دوباره به دست آورد. وی از بازیگران سریال «پیکی بلایندرز» هم هست.

۲۴۵۲۴۵

source

توسط