به گزارش تجارت‌نیوز، احمد وحیدی در نشست ستاد انتخابات استان مرکزی که با حضور استاندار مرکزی، رئیس ستاد انتخابات استان، رؤسا و اعضای کمیته‌ها برگزار شد، با بیان اینکه انتخابات در کشور ما یک مسئله واقعی نه یک مسئله نمایشی است، اظهار داشت: مسئله انتخابات آن‌قدر مهم است که ما خودمان با موضوع مشارکت نسبت مستقیمی برقرار کرده‌ایم، هر نظامی چنین ریسکی را نمی‌کند و این اهمیت نقش مردم در نظام اسلامی و بیانگر مردم سالاری دینی است.

وی ادامه داد: از صمیم قلب به حضور و نقش مردم اعتقاد داریم چراکه هیچ کشوری حتی کشورهایی که محل تولد الفاظی مثل دموکراسی بودند در عمل به آن اعتقادی ندارند. در جمهوری اسلامی، اقتدار نظام در قانون و در رفتار و سیره امام و مقام معظم رهبری وصل به انتخابات است.

وحیدی با تأکید بر اینکه نظام متعلق به شخص نیست، گفت: این نظام متعلق به خداوند است و همه، کارگزارن این سلسله مراتب هستیم و وقتی برای نظام کار می‌کنیم این کار برای خداست.

وی ادامه داد: مسئله انتخابات از این جهت مهم است که باید در کمال سلامت و امنیت و با حفظ همه ضوابط قانونی انجام شود. ما با همه برادریم و این برادری و آداب اخلاقی ایجاب می‌کند برای خودمان و دیگران از مرزهایی که قانون مشخص می‌کند فراتر نرویم. بی‌طرفی به معنای کم اهمیت بودن افراد نیست ولی در عین اهمیت، نگاه یکسانی به همه خواهیم داشت.

ظرف دو هفته باید صلاحیت داوطلبان بررسی شود

مقام عالی وزارت تصریح کرد: هیئت‌های اجرایی تشکیل شده و پس از اعلام نظر مراجع رسمی ظرف ۱۰ روز، هیئت‌های اجرایی هم ظرف دو هفته باید صلاحیت داوطلبان را بررسی کنند. هیئت‌های اجرایی نقش مهمی دارند که باید با عمل به مر قانون و در کمال انصاف و دقت کار را دنبال کنند. هیئت‌های اجرایی باید مراقبت کنند و بدون هیچ حب و بغضی نظر مراجع رسمی و قانون را مدنظر قرار دهند.

وحیدی اذعان داشت: براساس قانون علاوه بر موضوع اخذ استعلامات، بررسی محلی نیز جزو وظایف هیات‌های اجرایی است که باید با حفظ کرامت و آبروی داوطلبین، امانت و محرمانگی انجام گیرد. مرحله حساسی را در پیش داریم و بحث آبروی افراد و امانت نظام که باید هر دو را برابر هم در نظر بگیریم و مراقبت کنیم.

احمد وحیدی وزیر کشور روز پنجشنبه برای بازدید و افتتاح چند پروژه به اراک سفر کرد. سفر وزیر کشور همزمان با پایان ثبت نام نهایی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود که بیش از ۲۴ هزار نفر در سراسر کشوز نام‌نویسی خود را قطعی کردند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان روز ۱۱ اسفند ماه امسال در سراسر ایران اسلامی برگزار می‌شود.

source

توسط