کمپانی تویوتا که در طی این سال‌ها بسیار موفق عمل کرده است، حالا از یک کانسپت الکتریکی بسیار جذاب رونمایی کرد. این مدل که در رنگ نارنجی طراحی شده، محصول زیربرند Gazoo Racing تویوتا محسوب می‌شود. خودروی مفهومی FT-Se تویوتا برای اولین بار در نمایشگاه Mobolity 2023 ژاپن در توکیو رونمایی شد.

مدیر ارشد تویوتا، کوجی ساتو، درباره این کانسپت اینچنین گفت که در مدل مفهومی تویوتا FT-Se از بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات استفاده شده و راننده می‌تواند با این خودروی اسپرت کوچک و سبک حس خوب رانندگی هیجان‌انگیز را تجربه کند.

این اولین باری نیست که تویوتا از یک کانسپت اسپرت رونمایی می‌کند، چرا که این شرکت در سال 2021 نیز از کانسپتی در اندازه MR2 رونمایی کرده بود که در آیرودینامیک و هندلینگ عملکرد خوبی داشت و در سه نسل بین دهه 1980 و اوایل دهه 2000 فروخته می‌شد.

تویوتا FT-Se یک کانسپت دو سرنشینه است که با چرخ‌هایی منحصر به‌فرد، سپر جلویی قابل توجه و اسپویلر عقب تماشایی ساخته شده است. به نظر می‌رسد که تویوتا FT-Se با نمای بیرونی جذاب و بدنه باکیفیت خود بتواند با خودروهایی همچون تویوتا FT-3e و لندکروزر Se رقابت کند.

کمپانی تویوتا در کانسپت اسپرت تویوتا FT-Se از طراحی ماژولار پیشرفته با فناوری باتری منشوری با الکترولیت مایع نسل جدید استفاده کرده است. البته خوب است بدانید که این پلتفرم در مدل‌ مفهومی FT-3e و کانسپت‌های جدید LF-ZC و LF-ZL لکسوس نیز به چشم می‌خورد. همین عاملی برای کمتر شدن وزن خودرو و مرکز تقل پایین آن خواهد بود!

این فناوری می‌تواند تا 800 کیلومتر برد را به ارمغان آورده و هزینه باتری‌ها را نیز تا 20 درصد کاهش دهد. امکان دارد که شرکت سازنده بخواهد در این مدل از یک گیربکس دستی استفاده کند.

ابعاد تویوتا FT-Se تقریبا مشابه تویوتا GR سوپرا است؛ بنابراین با طول 4380 میلی متری، عرض 1895 میلی متری، ارتفاع 1220 میلی متری و فاصله بین دو محور 2650 میلی متری روبرو هستیم.

تویوتا در کابین این مدل مفهومی از یک پلتفرم نرم‌افزاری جالب استفاده کرده و نمایشگرهای دوگانه‌ای مشابه نمایشگرهای گوشی هوشمند نیز در کنار فرمان حضور یافته‌اند که طراحی جالبی را به ارمغان آورده‌اند.

مدیر ارشد کمپانی تویوتا درباره این کانسپت اینچنین گفت که خودروهای الکتریکی نه تنها با محیط زیست سازگار هستند بلکه می‌توانند حس جذاب و متنوعی را در رانندگی به ارمغان بیاورند. کانسپت اسپرت تویوتا FT-Se نیز همینطور است و بدون شک در آینده می‌تواند توجه علاقمندان زیادی را به خود جذب کند.

این کانسپت به احتمال زیاد تا سال 2027 وارد بازارهای جهانی خواهد شد. بنابراین تا آن زمان اطلاعات بسیار بیشتری از آن منتشر می‌شود، پس با ما همراه باشید.

source

توسط