به گزارش “ورزش سه”، آدیداس به مناسبت هشتمین توپ طلای لیونل مسی، مصاحبه‌ای جذاب از این بازیکن و زین‌الدین زیدان را ترتیب داده است.

زیدان مصاحبه را با تعریف از مسی و اینکه نتوانستند با هم‌دیگر بازی کنند آغاز کرد.

«اینجا ما با شماره ۱۰ هستیم. کمی جادو در آن طرف نشسته است. حیف است که نتوانستیم با هم بازی کنیم، اما خب، این لحظه‌ای است که من می‌توانم این توپ را به تو پاس بدهم.»

مسی پاس زیزو را دریافت و با تمجید از زیدان گفت‌‌وگو را آغاز کرد.

1951953

«من تو را بسیار تحسین می‌کنم. ما فرصت بازی با هم‌دیگر را نداشتیم، اما مقابل هم‌دیگر قرار گرفته‌ایم. سپس به عنوان مربی و من به عنوان بازیکن با هم روبرو شدیم. من همیشه به تو احترام گذاشته‌ام و هر کاری که انجام داده‌ای و ادامه می‌دهی را تحسین کرده‌ام.»

1951924

آن‌ها در ادامه در مورد شماره ۱۰ که برای هر دو نفر شماره‌ای خاص است، صحبت کردند. مسی اظهار کرد که شماره ۱۰ را با دیه‌گو مارادونا به یاد می‌آورد.

«شماره ۱۰ برای ما آرژانتینی‌ها یک شماره خاص است. به محض اینکه درباره این شماره صحبت می‌شود به یاد مارادونا می‌افتیم. ما آرزو داشتیم تبدیل به بازیکنی مانند مارادونا شویم. اگر چه هیچ‌وقت کسی مانند او نشد و در حد آرزو باقی ماند. دیه‌گو برای ما چیزی بسیار قدرتمند و فراموش‌نشدنی است.

1951925

بسیاری از تیم ها ۳-۳-۴ با وینگرهای کاذب بازی می‌کنند. بازی‌ساز یا همان شماره ۱۰ خاص مثل ریکلمه و آیمار، تقریباً دیگر وجود ندارد. فوتبال این‌ چیزها را از دست داده است.»

در ادامه آن‌ها درباره نقش شماره ۱۰ در فوتبال امروزی صحبت کردند و باز هم مسی نظرش را در این مورد گفت.

ویژگی‌هایی که باید یک شماره ۱۰ داشته باشد؟ فوتبال خیلی تغییر کرده است، جایی که بازیکنان از سنین پایین شروع به بازی با ترکیب ۳-۳-۴ یا سه دفاعه، یا حتی ۵ دفاع می‌کنند. شماره ۱۰ معمولی در این سیستم‌ها نمی‌گنجد. در فوتبال امروز، راه به‌ وجود آوردن بازیکنان شماره ۱۰، آن بازی‌ساز‌ها، گم شده است. به‌نظرم فوتبال خیلی عوض شده است. آن‌ها دیگر در فوتبال وجود ندارند زیرا در سیستم‌ها جا نمی‌شوند.»

1951926

زیدان پس از صحبت‌های مسی، از او به عنوان یک شماره ۱۰ تمجید کرد.

«شماره ۱۰ باید مانند تو جادو داشته باشد. شماره ۱۰ رهبر تیم است، آن رهبر باید مانند لئو موقعیت خلق کند. کارهای تو از سایر بازیکنان متفاوت‌تر است زیرا تو اتفاقات را قبل از بقیه می‌بینی.
من چیزهایی را قبل از سایر بازیکنان دیده‌ام، من ۱ ثانیه از بقیه جلوتر بودم، اما تو ۳ ثانیه از بقیه جلوتر بودی.»
این صحبت‌های زیزو باعث لبخند زدن مسی شد.

1951927
1951928

زیدان ادامه داد:«قبل از دریافت توپ می‌دانستی باید با آن چکار کنی. یک شماره ۱۰ باید اینطور باشد.»

مسی صحبت را به دوران بازی‌اش در فرانسه برد و درباره شماره‌اش صحبت کرد.

«زمانی که در پی‌اس‌جی بودم، شماره ۱۰ را نمی‌پوشیدم. عادت داشتم همیشه شماره ۱۰ را در بارسلونا و آرژانتین بپوشم. اگرچه این موضوع مهمی نبود، اما من شماره‌ام را از دست داده بودم. تمام عمرم آن را پوشیده بودم. البته سپس به آن عادت کردم، زیرا شماره ۳۰ نیز برای من خاص است.»

زیدان در واکنش به این نظر مسی گفت: «مسی با شماره ۳۰ در پاری‌سن‌ژرمن؟ این شماره فقط برای خودت خاص بود، مردم فقط می‌خواهند مسی را با شماره ۱۰ ببینند. اگر من مسی را در زمین ببینم، همیشه دوست دارم او را با شماره ۱۰ تماشا کنم.»

1951930
1951929

مسی هم در تشکر از تعریف‌های زیزو دوباره با جمله‌ای از او تمجید کرد: «این تو بودی که شماره پنج را خاص و مهم کردی.»

در قسمتی از گفت‌وگو بحث به سمت گلزنی در فینال جام جهانی رفت و مسی گفت: «گلزنی در فینال جام جهانی بهترین چیز دنیا است، درسته؟ هر دو نفر ما می‌توانیم این را بگوییم.»

سپس زیدان از فرصت استفاده کرد و جمله‌ای طلایی درباره مسی گفت.

من و لئو هر روز با هم نیستیم. بنابراین امروز روز بسیار مهمی برای من است زیرا می‌توانم به او بگویم که چقدر او را تحسین می‌کنم. او جادوگر است. جادوی ناب. اگر با یک کلمه او را توصیف کنم فقط می‌گویم جادو.

1951931
1951932

مردم دوست دارند این نوع بازیکنان را بیشتر ببینند. تعداد کمی از این بازیکنان وجود دارند، زیاد نه، خیلی کم، فقط یکی، لئو.»

1951934
1951933

مسی از این تعریف زیدان به وجد آمد و شروع به خندیدن کرد.

این بار نوبت او بود که زیدان را تحسین کند.

«برای من، زیدان یکی از بهترین بازیکنان دنیا است. من همیشه او را تحسین کرده‌ام. او را در مادرید دنبال کرده‌ام و او باعث شد که من خیلی رنج بکشم، چون در بارسا بودم. من دوران کهکشانی‌های رئال مادرید را به یاد می‌آورم. قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را که به‌دست آوردند، همه را به یاد دارم. شما تیم بزرگی داشتید. آن تیم خیلی عالی بازی می‌کرد.
زیدان بازیکن متفاوتی بود. زیبا، هنر، شعبده‌بازي. او همه چیز را داشت.

1951936
1951935

گل او به لورکوزن در فینال لیگ قهرمانان را به یاد دارم. گل‌های او در جام جهانی، حرکات و دریبل‌های او، کارش مقابل والنسیا، این‌ها چیزهایی است که ما عاشقان فوتبال از آن‌ها لذت بردیم. من خیلی از زیدان لذت می‌بردم، اما رنج زیادی هم کشیدم. چون طرفدار بارسلونا بودم و هستم، اما بازیکنان بزرگ فراتر از پیراهن‌های‌شان هستند. تماشای زیدان و تیم‌هایش فوق‌العاده بود. حتی وقتی زیزو شماره ۱۰ رئال مادرید را نمی‌پوشید، او یک بازیکن شماره ۱۰ بود. بازیکنی بسیار متفاوت. فکر می‌کنم من و زیدان همیشه محترم و متواضع بودیم. این چیزی بود که از کودکی در خانه به من آموختند.»

1951938
1951937

اسطوره رئال مادرید در ادامه درباره الگو بودن مسی صحبت کرد.

«مسی باید یک الگو برای مردم باشد. چون زندگی‌اش اینطور است، فوتبال و خانواده. خانواده و فوتبال، همین‌ها مهم هستند و چیز دیگری نیست. چیز دیگری که مسی دارد این است که به خودش اعتماد دارد. وقتی شرایط سختی را پشت سر می‌گذاشت، می‌دانست که از پس آن برخواهد آمد. به خودش و بقیه اعتماد‌به‌نفس را نشان داد.»

1951939
1951940

او در بخش دیگری به این سوال که آیا مسابقه‌ای هست که بخواهد دوباره بازی کند، پاسخ داد.

«در دوران حرفه‌ای‌ خودم از هیچ چیز پشیمان و ناامید نشده‌ام، اما فینال جام جهانی ۲۰۱۴ هنوز در ذهنم مانده است، اگرچه با این جام جهانی آخر می‌توانم کمی آن را فراموش کنم.»

زیدان صحبت او را ادامه داد :«تو در سال ۲۰۲۲ آن را به‌دست آوردی. داستان تغییر کرد و تمام شده است.»

زیدان هم به سوال بهترین بازی دوران فوتبالت کدام است، پاسخ داد.

«وقتی در یووه بودم، در نیمه‌نهایی چمپیونزلیگ بازی رفت را ۴-۱ از آژاکس بردیم و در بازی برگشت هم در آن‌جا ۴-۱ پیروز شدیم. فکر نمی‌کنم افراد زیادی آن را به‌خاطر بیاورند اما فوق‌العاده بود.

سپس اسطوره‌ بارسلونا در پاسخ به سوال «گل زدن یا یک پاس فوق‌العاده؟» گفت:«من هر دو را دوست دارم، اما یک پاس عالی درنهایت بهتر از گل است.»

در آخر این دو اسطوره لباس‌های یک‌دیگر را گرفتند و برای هم‌دیگر امضا کردند و یکی از بهترین گفت‌وگوهای سال ۲۰۲۳ به این شکل پایان یافت.

1951941
1951942

source

توسط