وعده افزایش تعداد قابل توجهی هواپیما به ناوگان هوایی کشور تا پایان دولت و برگزاری نمایشگاه «ایران پروژه» با هدف نمایش دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در ترکمنستان، از مهم‌ترین اخبار حوزه حمل‌ونقل در هفته گذشته بود.

به گزارش ایسنا، به‌دنبال ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور توسط مقام معظم رهبری، هر یک از دستگاه‌ها به‌نوبه خود برنامه‌های خود را برای تحقق این سیاست‌ها اعلام کردند. در این میان سازمان بنادر و دریانوردی همان‌طور که از نامش پیداست، نقش زیادی در نیل به این اهداف دارد.

سرمایه‌گذاری هفته: ۱۰۰ هزار میلیارد در بنادر کشور

از این رو علی‌اکبر صفایی -مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی- در هفته‌ای که گذشت، جزئیات جذب سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار میلیاردی در بنادر کشور را تشریح کرد و گفت: برای تحقق سیاست‌های کلی توسعه دریامحور نیازمند مدیریت یکپارچه، ‌ هماهنگ و چابک در سطح عالی کشور هستیم.

هادی حق‌شناس -مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی- نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تاکنون نگاه حکمرانی در کشور بر مبنای خشکی بوده و در حال حاضر شاهد تغییر نگاه حکمرانی کشور از خشکی به دریا هستیم، گفت: هدف ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور، دو برابر شدن رشد اقتصاد دریا است.

وعده هفته: افزایش تعداد زیادی هواپیما به ناوگان هوایی کشور

یکی از اخبار مهم هفته‌ای که گذشت، وعده وزیر راه و شهرسازی در خصوص توسعه ناوگان هوایی بود که اظهار کرد: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه در صنعت هوایی کشورمان، تاب‌آوری این صنعت روز به روز در حال افزایش است و توسعه ناوگان نیز از روش‌های مختلف در حال پیگیری است.

بذرپاش با بیان اینکه در دولت سیزدهم تقریبا هر ماه تعدادی هواپیما خریداری می‌شود، افزود: تا پایان دولت تعداد قابل توجهی هواپیما به ناوگان حمل‌ونقل هوایی کشور اضافه می‌شود.

نمایشگاه هفته: ایران‌پروژه

وزیر راه و شهرسازی که در نمایشگاه «ایران پروژه» با هدف نمایش دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در ترکمنستان حضور یافته بود، از برنامه‌ریزی برای افزایش تعداد پروازهای ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت: در جلسات با مقامات کشور ترکمنستان از جمله رئیس‌جمهوری هدف‌گذاری شده تا حجم مبادلات ایران و ترکمنستان در کوتاه‌ترین زمان به یک میلیارد دلار افزایش یابد.

به گفته بذرپاش، ابتکار «ایران راه» از سوی ایران مورد تأکید بوده و امید است با توجه به استقبالی که کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای از این ابتکار و از زمان طرح آن برای نخستین بار در اوایل سال جاری نشان داده‌اند، بتوانیم با کمک دولت ترکمنستان فضایی به مراتب مناسب‌تر و حمایت‌شده برای فعالیت تمامی بازیگران زنجیره تأمین لجستیک و حمل و نقل دو کشور فراهم کنیم.

پیش‌فروش هفته: بلیت قطارهای مسافری

همچنین پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری حد فاصل اول تا ۳۰ آذر (مسیرهای رفت تا تاریخ ۳۰ آذر  و مسیرهای برگشت تا تاریخ اول دی ماه) از روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه آغاز شد.

انتهای پیام

source

توسط