هزاران تن از شهرک‌نشینان شنبه‌شب با برپایی تظاهرات در تل آویو، خواستار آزادی اسرای صهیونیست نزد حماس شدند.

به گزارش ایسنا، صهیونیست‌ها امشب به دنبال بدعهدی رژیم صهیونیستی نسبت به مفاد توافق آتش‌بس و در نتیجه خودداری حماس از تحویل گروه جدید اسرای صهیونیست، به خیابان‌های تل‌آویو آمدند.

فلسطین الیوم گزارش داد که هزاران نفر از شهرک‌نشینان به خیابان‌های تل‌آویو آمده و خواستار آزادی فوری اسراء شدند.

اسپوتنیک گزارش داد که شنبه شب هزاران تن از «اسرائیلی‌ها» در حمایت از خانواده‌های اسرا در تل‌آویو تظاهرات کردند.

شاخه نظامی حماس اعلام کرد که آزادی دومین گروه از اسرای صهیونیست در گرو تعهد رژیم اشغالگر برای استقرار کامیون‌های امدادی در شمال نوار غزه است.

گردان‌های عزالدین القسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کرد، «تصمیم گرفتیم تا آزادی دومین دسته از اسراء را تا زمانی که اشغالگران به مفاد توافقنامه مربوط به ورود کامیون‌های امدادی به شمال نوار غزه پایبند نباشند، به تعویق بیاندازیم».

در همین باره، اسامه حمدان، از رهبران جنبش حماس گفت که نقض‌هایی توسط اشغالگر اسرائیلی در اجرای بندهای آتش‌بس صورت می‌گیرد.

وی در مصاحبه با المیادین تصریح کرد: نقض‌هایی در اجرای آتش‌بس توسط اشغالگر اسرائیلی رخ می‌دهد که برخی از این نقض‌ها طی روز گذشته رخ داد و امروز نیز تکرار شد. نقض‌هایی که اشغالگر مرتکب شده است، مربوط به مساله کامیون‌ها و همچنین تیراندازی و به شهادت رساندن فلسطینی‌ها است.

وی گفت: قسام تصمیم به تعلیق آزادی گروه دوم از اسیران اسرائیلی گرفت و تماس‌هایی برای رفع نقض‌ها و پایان دادن به آن در جریان است.

انتهای پیام

source

توسط jahankhabari