به گزارش “ورزش سه”، بارسا پس از شکست برابر شاختار کار خود برای صعود به دور بعد لیگ قهرمانان را پیچیده کرد. یک برد باعث می‌شد بارسا همان بازی قبلی راهی یک‌هشتم نهایی شود و حالا فردا باید در خانه برابر پورتو دست پر از میدان خارج شود.

بارسا پس از تساوی برابر رایووایه‌کانو این روزها تخت فشار قرار دارد.

1959248

ژاوی در نشست خبری بازی فردا گفت: «برای ما این یک بازی بسیار مهم و حیاتی است. به خود ما بستگی دارد تا تیم اول گروه شویم. بعد از دو سال ناکامی، این یک فرصت عالی برای صعود به دور بعد است. ما در خانه بازی می‌کنیم و به هواداران نیاز داریم. امیدوارم یک شب جادویی باشد.»

وضعیت تیم: «اینجا بین همه تفاهم وجود دارد. البته اخیراً همه چیز آن‌طور که ما می‌خواهیم پیش نرفته است اما در بازی برابر رایو ما باید برنده می‌شدیم. ما خوب بازی کردیم و در نیمه دوم تهاجمی‌تر شدیم. مشکل اینجاست که ما تداوم در بازی نداریم. اما همه بدانند که در رختکن مشکلی وجود ندارد.»

احساس حمایت از باشگاه: «بله، من احساس می‌کنم که از هر لحاظ مورد حمایت باشگاه هستم. من هر روز با رئیس لاپورتا و دکو (مدیر ورزشی) صحبت می‌کنم. بین ما دوستی و صمیمیت وجود دارد. آن‌ها به پروژه من اعتقاد دارند و می‌دانند که چگونه کار می‌کنم. من مورد اعتماد کامل قرار دارم.»

1959213

ذهنیت تیم: «متاسفانه اخیرا فقط در مواقع اضطراری واکنش درست نشان می‌دهیم ولی معتقدم ما در مسیر درستی هستیم. ما به کاری که انجام می‌دهیم ایمان داریم. فردا یک فرصت عالی داریم و این بازی می‌تواند نقطه عطفی برای ما باشد. در بازی پنجم گروهی، می‌توانیم به مرحله یک‌هشتم نهایی برویم و این یک موفقیت است.»

نقاط ضعف بارسا: «ما از نظر ذهنیت، جدی گرفتن بازی‌ها و پرس حریف از زمین خودش، ناکام مانده‌ایم، اما من کاملاً معتقدم که به‌زودی بارسا خوب بازی خواهد کرد. اگر نه، اینجا نبودم.»

فشار شدید در بارسا: «این بارسلوناست و همیشه چیزهای زیادی برای از دست دادن دارید. اینجا هر بازی مهم است و ما باید به بهترین شکل ممکن رقابت کنیم. فردا یک بازی حیاتی است و این را خوب می‌دانیم. ما اولین منتقد خودمان هستیم.»

تقویم فشرده و سخت: «ما تا اینجا در برخی بازی‌های دشوار بسیار خوب بازی کرده‌ایم. برای مثال مقابل سویا، اتلتیک، ویارئال و … باید به خودمان باور داشته باشیم و در این صورت ارائه بازی خوب و نتایج بهتر به‌دست می‌آیند. فردا، ما یک شانس خوب برای اثبات خودمان داریم. این یک فینال است.»

1959222

پورتو: «آن‌ها تیمی خوب از نظر تاکتیکی هستند و می‌دانند چه کاری باید انجام دهند. آن‌ها خوب پرس می‌کنند و تیمی تهاجمی هستند. پورتو حریف سطح بالایی است. این یک آزمون مهم برای ماست و از بازی رفت می‌دانیم که چه حریف دشواری را پیش‌رو خواهیم داشت.»

آخرین وضعیت تراشتگن: «مارک فردا تست خواهد داد. ببینیم او چطور خواهد بود. در دو روز اخیر او تمرین نکرده و فردا مشخص می‌شود، 100 درصد آماده است یا خیر.»

حضور لاپورتا در رختکن تیم دوم بارسا و شایعات علاقه او به انتخاب رافا مارکز برای هدایت تیم اول: «این حضور نشان می‌دهد ما تیم متحدی هستیم. او بعد از هر بازی وارد رختکن ما می‌شود و چیز عجیبی نیست. من هیچ تعبیر منفی نداشتم و همه چیز عادی است. اشتباه تفسیر نکنید. لاپورتا به رختکن همه تیم‌های باشگاه می‌رود و مشکلی نیست.»

source

توسط