ایالت زاکسن آلمان: متقاضیان شهروندی باید حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند

مقامات ایالت زاکسون‌-آنهالت آلمان اعلام کردند افرادی که حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند، دیگر نمی توانند در این ایالت درخواست تابعیت کنند.

وزیر کشور این ایالت همچنین اعلام کرد که ۱۵ ایالت دیگر آلمان نیز باید سیاست مشابهی را در پیش بگیرند.

به این ترتیب، متقاضیان دریافت شهروندی آلمان در این ایالت، باید کتباً تأیید کنند که «حق وجود داشتن اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و هرگونه تلاشی را که علیه موجودیت کشور اسرائیل انجام شود، محکوم می‌کنند».

در صورت امتناع متقاضی از امضای کتبی چنین متنی، درخواست تابعیت متقاضی رد می‌شود و این «امتناع» نیز باید در پرونده درخواست فرد، برای مراجعات بعدی مستند شود.

دویچه وله انگلیسی به نقل از تامرا زیشانگ، وزیر کشور زاکسن‌-آنهالت نوشت که وزارتخانه او در اواخر ماه نوامبر، فرمانی در همین رابطه به همه شهرداری‌های زاکسن‌-آنهالت ارسال و آنها را از این سیاست مطلع کرده است.

این فرمان به مقامات دستور می‌دهد که در زمان رسیدگی به درخواست‌های شهروندی، حتما به این موضوع توجه کنند که آیا متقاضی دارای نگرش‌های یهودی‌ستیزانه است یا خیر.

پیش از این در سال ۲۰۱۹ میلادی به یک کنیسه در این ایالت حمله شد که دو کشته بر جای گذاشت. عامل این جنایت، یک فرد دارای گرایش‌های راست افراطی بود.

AP; the state parliament of Saxony-Anhalt


source

توسط jahankhabari