تیم ملی هندبال بانوان ایران نتیجه نخستین بازی خود در رقابت‌های جهانی دانمارک را واگذار کرد.

شکست ملی پوشان هندبال بانوان ایران مقابل شیلی

 

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فدراسیون هندبال، تیم ملی هندبال بانوان کشورمان امروز ۱۶ آذر در نخستین دیدار خود در مرحله پرزیدنت کاپ بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی زنان جهان – دانمارک، به مصاف شیلی رفت و این دیدار را با نتیجه ۲۰-۳۰ واگذار کرد.

 

نیمه نخست این دیدار ۶-۱۴ به سود شیلی پایان یافت، هر چند در ابتدای این نیمه بازی پایاپای پیش می‌رفت، اما مصدومیت کاپیتان تیم ملی و بازیکن پست پخش، مینا وطن پرست، و توانایی نداشتن وی برای ادامه بازی باعث شد فاصله گل‌ها بیشتر شده و علی رغم بازی خوب بانوان هندبال ایران، این نیمه با هشت گل اختلاف به سود شیلی پایان یافت.

 

ملی پوشان در نیمه دوم در خط حمله موفق‌تر ظاهر شدند و توانستند تعداد گل‌های خود را به عدد ۱۴ برسانند و بازی روان تری را انجام دهند و حتی اختلاف را کم کنند. بازی درخشان فاطمه مریخ و گلزنی این بازیکن جوان و ستاره تیم ملی علی رغم اینکه کاملا توسط تیم شیلی آنالیز شده بود، باعث شد ایران با روحیه بهتری در نیمه دوم بازی کند، ولی باز هم بدشانسی و مصدومیت بی موقع ساناز رجبی در نیمه دوم موجب شکست تیم ایران با اختلاف ده گل در پایان بازی شد.

 

فاطمه مریخ با ۸ گل و نسترن فراهانی با ۴ گل موفق‌ترین گلزنان ایران بود‌ند.

 

دیگر گل‌های تیم ملی هندبال ایران را بهار ایزدگشت (۲)، حدیث نوروزی (۲)، ساناز رجبی (۲)، عطیه شهسواری (یک) و اسرا زندی (یک) به ثمر رساندند.

 

فاطمه خلیلی نیز در این دیدار ۱۱ سیو موفق داشت.

 

مدلین کورتز دروازه بان تیم‌ملی شیلی عنوان برترین بازیکن زمین را از آن خود کرد. 

 

ملی پوشان هندبال کشورمان در دومین بازی خود در مرحله پرزیدنت کاپ مسابقات هندبال قهرمانی زنان جهان شنبه، ۱۸ آذر، با کنگو دیدار می‌کنند.

source

توسط jahankhabari