وزیر خارجه آمریکا: خشونت جنسی نیروهای حماس فراتر از هرچیزی بود که تا کنون دیده‌ام 

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه در جریان گفتگو با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» خشونت جنسی را که نیروهای حماس در جریان حمله ۷ اکتبر مرتکب شده بودند، به شدت محکوم کرد و از افرادی که با وجود آگاهی از این خشونتها آن را محکوم نکرده‌اند یا در انجام این کار کُند بودند، بشدت انتقاد کرد.

او گفت: «من نمی‌دانم چرا کشورها، رهبران، سازمان‌های بین‌المللی در این باره و برای جلب توجه افکار عمومی به این خشونت‌ها آنقدر کُند عمل کردند. جنایاتی که در ۷ اکتبر دیدیم، تقریباً فراتر از توصیف انسانی یا فراتر از توانایی ما برای درک آن بود. خشونت جنسی که در ۷ اکتبر دیدیم فراتر از هرچیزی بود که من دیده‌ام.»

هفته گذشته، در جریان نشستی که توسط اسرائیل در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، برخی از شهادت‌ها درباره ادعاهای خشونت جنسی و جنسیتی اعمال شده توسط نیروهای حماس در جریان این حملات، شنیده شد.

در جریان این نشست همچنین از برخی از گروه‌های حقوق بشری از جمله گروههای زنان وابسته به سازمان ملل، به دلیل اینکه در محکوم کردن این تجاوزات و خشونتهای جنسی بسیار کُند عمل می‌کنند، انتقاد شد.

جمع‌آوری اسناد و شواهد ادامه دارد

پلیس اسرائیل می‌گوید همچنان در حال بازجویی از مظنونان و بررسی شواهدی دیگر از جمله تصاویر ویدئویی، اسناد پزشکی قانونی و شهادت شاهدان است تا بطور دقیق‌تر به اتهامات تجاوز جنسی که گفته می‌شود در جریان حملات ۷ اکتبر روی داده، رسیدگی کند.

برخی از این شاهدان گفته‌اند که در جریان این حملات، زنان و دختران مورد تجاوز جنسی قرار گرفته، شکنجه شده و درنهایت کشته شدند.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» می‌گوید که نمی‌تواند به طور مستقل این ادعاها را تأیید کند؛ با این حال چند نفر از امدادگران که پس از وقوع این حملات، بلافاصله در محل حاضر شدند نیز به این خبرگزاری گفتند که این حملات بسیار وحشتناک بوده و برخی از قربانیان زن، بدون لباس پیدا شده‌اند.

حماس هفته گذشته در بیانیه‌ای در تلگرام، اقدام به تجاوز توسط شبه‌نظامیانش در جریان این حملات را رد کرد و طرح این اتهامات را «هماهنگی برخی رسانه‌های غربی با کمپین‌های گمراه‌کننده صهیونیست‌ها با هدف شیطان جلوه دادن مقاومت فلسطینی» توصیف کرد.

با این وجود در جریان نشست هفته گذشته سازمان ملل، برخی از شواهد مربوط به ادعای تجاوز جنسی در جریان حملات ۷ اکتبر، از جمله فیلم‌های گرافیکی از اجساد، فیلم‌هایی از جنگجویان حماس که در جریان بازجویی اعتراف کرده‌اند که تجاوز به عنف اتفاق افتاده، همچنین شهادت افسران پلیس اسرائیل و شاهدان حملات، پخش شد.

برخی از شاهدان در این نشست، افرادی بودند که اجساد قربانیان حماس را برای دفن آماده کردند. آنها نیز شرح دادند که چگونه ستیزه‌جویان حماس به برخی از قربانیان تجاوز کردند، یا به طور عمد به نواحی تناسلی قربانیان تیراندازی کردند و یا این نواحی را بریده‌اند. 

AP; photos of people killed and taken captive by Hamas militants


source

توسط jahankhabari