به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در این حمله تعدادی از تروریست‌ها کشته و زخمی و همچنین تعدادی از کارکنان پلیس مجروح و به شهادت رسیدند.

بیشتر بخوانید:

محکومیت حمله تروریستی در پاکستان از سوی ایران

در این خبر آمده است: هم اکنون فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در موقعیت حضور و اوضاع تحت کنترل است.

گروهک تروریستی «جیش الظلم» حمله تروریستی به انتظامی راسک را بر عهده گرفت

گروهک تروریستی «جیش الظلم» با انتشار بیانیه‌ای خبر داده نیروهایش ساعت دو بامداد شب جاری به مقر فرماندهی فراجا شهرستان راسک هجوم برده‌اند.

حدود ۲ بامداد شب گذشته تعدادی تروریست به یک مقر انتظامی شهرستان حمله می‌کنند که ۱۱ نفر از افسران ارشد فراجا و سربازان به شهادت رسیده و تعدادی نیز مجروح می‌شوند.

مجروحیت ۷ پلیس در حمله تروریست‌ها در راسک

در پی حمله تروریستی به مقر انتظامی در راسک، با دستور فرمانده کل انتظامی کشور، هیئتی به سرپرستی سردار رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی در حال اعزام به شهرستان راسک جهت بررسی و پیگیری موضوع هستند.در حمله تروریستی به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان راسک ۱۱ مامور فراجا شهید و ۷ نفر مجروح شدند که حال برخی از مجروحان وخیم است.هم‌اکنون فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در موقعیت حضور و اوضاع تحت کنترل است.

اسامی شهدای این حادثه به شرح زیر است:

ابوالفضل شهرکی

پوریا شیخ

محمد حسن براهویی

حمیدرضا رضایی

حسن بابانیا

احسان بابایی

مسلم شجاعیان

مجید فیروزی نیا

محمد خمری

علی دشتپوری

علیرضا اکبری مزار

میراحمدی: تروریست‌ها موفق به فرار از مرزها نشده‌اند/ یک تروریست دستگیر شد

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: تروریست‌ها در محاصره بوده و از مرزهای کشور خارج نشده‌اند.

مجید میراحمدی در تشریح آخرین وضعیت درگیری با تروریست‌ها در راسک، اظهار کرد: ساعت ۲ بامداد امروز، بر اساس برآوردهای اولیه نزدیک به ۱۰ نفر از تروریست‌های صهیونیستی به یکی از مقرهای انتظامی در شهرستان راسک حمله می‌کنند و برای جلوگیری از رسیدن نیروهای کمکی هم کمین می‌زنند.

وی ادامه داد: نیروهای کمکی با تقدیم دو شهید موفق شدند از کمین عبور کرده و خود را به کلانتری برسانند و در اثر تبادل آتش سنگین و برتری نیروهای خودی، تروریست ها مجبور به فرار شدند.

میراحمدی همچنین گفت: در این حادثه تروریستی ۱۱ نفر از نیروهای فراجا شهید و ۶ نفر مجروح شدند.

معاون وزیر کشور گفت: تروریست‌ها هم تلفاتی داده اند که تعدادی از آنها را با خود بردند ولی یک نفر از آن‌ها هم در اختیار ماست و یک نفر هم زنده دستگیر شده و در اختیار نیروهای اطلاعاتی انتظامی است.

وی افزود: تروریست ها موفق به فرار به آن سوی مرزها نشده و منطقه در محاصره است و سایر تروریست ها دستگیر خواهند شد.

دستور دادستان کل کشور به دادستان سیستان و بلوچستان در پی حمله تروریستی به مقر انتظامی راسک

در پی حمله تروریستی بامداد امروز به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان راسک، دادستان کل کشور در پیامی خطاب به دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان دستور داد که ابعاد مختلف این حادثه بررسی و با عوامل این جنایت برخورد قاطع صورت گیرد.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین موحدی بدین شرح است:

«دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان

جناب آقای شمس آبادی (دام توفیقه)

با سلام

خبر شهادت تعدادی از نیروهای فراجا در شهر راسک بدست عوامل استکبار موجب تاسف و تاثیر گردید.

ضمن عرض تسلیت به خانواده معظم شهیدان و فرماندهی فراجا و تمامی نیروهای آن سازمان پرافتخار و مردم شریف و آرزوی صبر و اجر به خانواده محترم شهیدان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحین، لازم است سریعا با تعیین قاضی ویژه و صدور دستورات قضایی، نسبت به بررسی ابعاد جنایت، به شناسایی کلیه عوامل آن و دستگیری و معرفی به مردم و مجازات آنان اقدام کنید.

گروهک‌ها به دستور دشمنان ملت ایران در تلاشند مردم نجیب و وفادار به اسلام ونظام اسلامی استان سیستان و بلوچستان را به محرومیت قبل از انقلاب ببرند، در حالی‌ که این راه باطل و به بن بست رسیده، توسط گروهک‌هایی مثل منافقین تجربه شده و اینها باید از تجربه آنان عبرت بگیرند و بیش از این در خدمت استکبار و دشمنان ملت ایران قرار نگیرند و مطمئن باشند که تمام عوامل این جنایت، بحول و قوه الهی و تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی، قضایی و همکاری مردم حزب الله بزودی در چنگال عدالت گرفتار خواهند شد.

راسک از توابع سیستان و بلوچستان در جنوب این استان واقع شده است.

انتهای پیام/

source

توسط jahankhabari