به گزارش خبرآنلاین، حسین امیر عبداللهیان یکشنبه شب ۲۶ آذر ماه بعد از دیدار با شیخ «مشعل الاحمد الجابر الصباح»، امیر جدید کویت در جمع خبرنگاران گفت: امروز در کویت حامل پیام تسلیت جناب آقای دکتر رئیسی به امیر محترم جدید کویت جناب آقای شیخ مشعل و دولت و ملت کویت بودم.

وی افزود: در این دیدار فرصتی شد تا با امیر جدید کویت مروری بر مناسبات دو کشور داشته باشیم و جناب آقای امیر شیخ مشعل سلام‌های گرم خود را خدمت مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان اعلام کردند.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در عین حال ارزیابی مشترک ما این بود که در سال گذشته و در دولت آقای دکتر رئیسی در چهارچوب سیاست همسایه محور بودن ایران، روابط تهران و کویت روابط رو به گسترشی بوده و در دوره جدید نیز درخصوص گسترش هرچه بیشتر مناسبات از زبان امیر شیخ مشعل کلمات مثبتی را شنیدیم و ایشان به وزیر خارجه و دیگر مقامات کشور ماموریت دادند که با سرعت بیشتری توافقات دو کشور را پیگیری کنند.

بر اساس این گزارش، حسین امیر عبداللهیان به نمایندگی از ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران به منظور ابراز تسلیت و همدردی با دولت و مردم کویت در پی درگذشت شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر پیشین کویت به این کشور حاشیه خلیج فارس سفر کرده است.

310310

source

توسط jahankhabari