یک مرد اسرائیلی که تا به حال اصلا در ارتش خدمت نکرده بود، با نفوذ به یکی از یگان‌های ارتش و پیوستن به جنگ علیه حماس، در نهایت پس از دو ماه گیر افتاد و به جا زدن خود به عنوان سرباز و سرقت اسلحه متهم شد.

آگهی

بر اساس کیفرخواستی که روز یکشنبه علیه این فرد صادر شد، «رُی ییفراخ» ۳۵ ساله، از اوضاع آشفته پس از حمله هفتم اکتبر حماس سوء استفاده کرده و با پیوستن به جنگ، اقدام به سرقت مقادیر زیادی تجهیزات نظامی، از جمله سلاح، مهمات، و تجهیزات حساس ارتباطی کرده است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، او مدتی را صرف جنگیدن در غزه کرده و حتی در یکی از دیدارهای میدانی بنیامین نتانیاهو با سربازان، در کنار نخست وزیر اسرائیل عکس گرفته است.

در کیفرخواستی که علیه او تنظیم شده آمده است که آقای ییفراخ در روز هفتم اکتبر (روز آغاز عملیات حماس علیه اسرائیل) به جنوب اسرائیل رفته و بعد از آن به تناوب خود را به عنوان تکاور یگان‌ ضد تروریسم، کارشناس خنثی‌سازی بمب و یکی از اعضای سرویس امنیت داخلی اسرائیل یا همان «شین بت» معرفی می‌کند.

پلیس این فرد را در ۱۷ دسامبر دستگیر کرد و مقادیر زیادی اسلحه، نارنجک، خشاب، تعدادی بیسیم ارتباطی واکی تاکی، یک پهپاد، یونیفورم و سایر تجهیزات نظامی را نزد او پیدا کرد.

ایتان صباغ، وکیل آقای ییفراخ به کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل گفت که موکلش همزمان با شروع جنگ به جنوب اسرائیل رفت تا به عنوان امدادگر با سازمان امداد و اورژانس همکاری کند.

آقای صباغ در مورد موکلش گفت که او بیش از دو ماه شجاعانه برای دفاع از اسرائیل جنگید و «به مردم خدمت ‌کرد و آن‌ها را نجات می‌داد، آن هم زیر آتش جنگ. همزمان با تروریست‌ها هم می‌جنگید.»

نیروهای امنیتی اسرائیل چهار نفر دیگر از جمله یک افسر پلیس را نیز در ارتباط با سرقت اسلحه بازداشت کرد.

source

توسط jahankhabari