دونالد ترامپ، نامزد انتخابات پیش‌روی ایالات متحده می‌گوید که رفتن به زندان به دلیل نقض دستور یک قاضی در موضوع بایکوت خبری درباره یک پرونده در حال رسیدگی را، برای خود «افتخار بزرگی» می‌داند.

آگهی

اشاره ترامپ به تصمیم قاضی در پرونده پرداخت پول از سوی او به یک ستاره فیلم‌های پورن به عنوان حق‌السکوت است.

او در این باره روز شنبه در پلتفرم «تروت سوشال» نوشت که اگر قاضی بخواهد او را به دلیل بیان حقایق به زندان بیندازد، با کمال میل آماده است که تبدیل به «نلسون ماندلای زمان» شود و افزود: «این افتخار بزرگی برای من خواهد بود.»

اشاره ترامپ در این پیام، به قاضی «خوان مرچان» است که ریاست دادگاه او را در دادگاه ایالتی نیویورک در منهتن به عهده دارد.

قرار است در این دادگاه که دوشنبه آینده ۱۵ آوریل برگزار خواهد شد، به اتهام او درباره پرداخت مبلغ ۱۳۰ هزار دلار پیش از انتخابات ۲۰۱۶ میلادی به استورمی دانیلز (ستاره فیلم‌های پورن) به عنوان حق‌السکوت رسیدگی شود.

ترامپ که به نظر می‌رسد درنهایت به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ۵ نوامبر مقابل جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات این کشور حاضر شود، تا کنون در جریان رسیدگی به ۳۴ پرونده مالی که در دادگاه دارد، ادعای بیگناهی کرده و هر نوع ارتباط با خانم استورمی دانیلز را نیز رد کرده است.

قاضی «خوان مرچان» پیش از این در اول آوریل دستور منع افشای اطلاعات درباره این پرونده را تمدید کرده بود؛ دستوری که ترامپ را از اظهار نظر علنی در مورد شاهدان این پرونده و کارکنان دادگاه و اعضای خانواده‌شان منع می‌کرد.

این دستور نیز پس از آن صادر شد که ترامپ شروع به تحقیر دختر قاضی مرچان کرد.

رسیدگی به پرونده پرداخت حق‌السکوت ترامپ، یکی از چهار پرونده جنایی است که او در آستانه انتخابات پیش‌روی ایالات متحده با آن مواجه است و احتمال می‌رود این تنها پرونده‌ای باشد که دادگاه رسیدگی به آن، قبل از برگزاری انتخابات برگزار شود.

ترامپ در همه این پرونده‌ها خود را بی‌گناه می‌داند و ادعا می‌کند که آنها با انگیزه سیاسی طرح شده‌اند.

source
سئو سایت

توسط jahankhabari