گوگل امروز در کنفرانس Cloud Next از عرضه نسخه به‌روزشده ابزار هوش مصنوعی Imagen 2 در داخل پلتفرم Vertex AI خبر داد. این ابزار با به‌روزرسانی‌های جدید خود اکنون به کاربران اجازه می‌دهد متون را به تصاویر متحرک تبدیل کنند. به‌علاوه، قابلیت ویرایش تصویر در داخل مدل هوش مصنوعی حالا در دسترس عموم قرار گرفته است.

قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی Imagen 2 گوگل

گوگل می‌گوید Imagen 2 با قابلیت تبدیل متن به تصویر زنده می‌تواند تصاویر متحرک GIF با نرخ 24 فریم بر ثانیه، رزولوشن 360 در 640 پیکسل و حداکثر مدت‌زمان چهار ثانیه‌ای بسازد. البته وعده داده شده است که این قابلیت‌ها در آینده ارتقا یابد.

غول ماونتین ویو مدعی است که Imagen 2 می‌تواند با زاویه‌ها و حرکات گوناگون دوربین، تصویر متحرک بسازد و درعین‌حال، پیوستگی کل صحنه را حفظ کند. گوگل همچنین از پیاده‌سازی فیلترهای ایمنی و واترمارک‌های دیجیتال برای رفع نگرانی‌ها در این ابزار خبر داده است.

ازجمله قابلیت‌های ویرایش عکس در Imagen 2 که اکنون به‌طور عمومی در دسترس قرار گرفته، می‌توانیم به امکان افزودن یا حذف‌کردن عناصر مختلف از یک تصویر اشاره کنیم. به‌علاوه، بزرگ‌کردن کادر تصاویر هم ممکن شده است تا بتوانید تصاویر خود را گسترش دهید و به آن‌ها محتوا اضافه کنید.

مدل هوش مصنوعی Imagen 2 اولین‌بار در سال 2023 معرفی شد و محصولی از آزمایشگاه دیپ‌مایند است. این ابزار می‌تواند تصاویر واقع‌گرایانه، با رزولوشن بالا و از نظر بصری چشم‌نواز تولید کند. این مدل هوش مصنوعی با DALL-E از OpenAI و میدجرنی رقابت می‌کند.

source
سئو سایت

توسط jahankhabari