«الأزهر» مصر با صدور بیانیه ای انفجار تروریستی در شهرک «صدر» بغداد را که به دنبال آن دهها نفر شهید و زخمی شدند، محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، «الأزهر» مصر بیانیه‌ای را در خصوص انفجار تروریستی اخیر در شهرک «صدر» واقع در پایتخت عراق، صادر کرد. الازهر در این بیانیه وقوع انفجار مذکور را محکوم کرد.
بر اساس این گزارش، در بیانیه صادره از سوی الازهر آمده است: ما همبستگی خود با ملت عراق پس از انفجار شهرک صدر را اعلام می‌کنیم. تروریسم وحشیانه باعث ریخته شدن خون بی گناهان شد. بدون شک الازهر از دولت و ملت عراق در زمینه مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند.
گفتنی است، شب گذشته شهرک صدر عراق شاهد وقوع یک انفجار مهیب بود. به دنبال این انفجار حداقل ۳۵ نفر شهید و ۵۷ تَن دیگر زخمی شدند. در همین ارتباط، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق بیانیه‌ای درباره انفجار در سوق الوحیلات شهرک صدر بغداد صادر کرد.
این واحد در بیانیه خود اعلام کرد: اقدامی تروریستی با انفجار بمبی دست ساز در بازار الوحیلات در شهرک صدر در شرق بغداد صورت گرفت. انفجار منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از شهروندان شد.
در پی این انفجار «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق دستور بازداشت فرمانده پلیس مسئول حوزه استحفاظی مذکور و انجام تحقیقات در رابطه با این حمله را صادر کرد.
از سوی دیگر، وزارت بهداشت عراق از بسیج همه مؤسسات درمانی برای کمک به درمان زخمی شدگان در شهرک صدر بغداد خبر داد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari